Nabídka ubytování

Katalog ubytování v České republice ...najít hotel nebylo nikdy tak snadné...


Lesní penzion Bunč, ubytování Roštín

Lesní penzion Bunč nabízí v rekonstruovaných certifikovaných na 3* SUPERIOR. Je pro Vás připraveno ubytování v jedno-, dvou- a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, přípojkou na internet a televizí.  Lesní penzion Bunč nabízí v rekonstruovaných certifikovaných na 3* SUPERIOR. Je pro Vás připraveno ubytování v jedno-, dvou- a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, přípojkou na internet a televizí. Dále Vám nabízíme tři nadstandardně vybavené dvoulůžkové apartmány, z nichž jeden je umístěn v přístavbě kamenné věže. K ubytování slouží i sedm nových pětilůžkových, celoročně obyvatelných chatek s kompletním sociálním zařízením. Z historie Historie penzionu Letovisko… Více… Bunč je nejznámější turistické a rekreační středisko pohoří Chřibů. Nachází se uprostřed severovýchodního hřebene ve výšce 479 m n.m. na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště. Křižuje se zde silnice vedoucí ze Zdounek na Modrou přes Velehrad do Uherského Hradiště, a silnice ze Zdounek přes Bunč na Kostelany a Kvasice. V současnosti se na katastru obce Roštína nalézá chatová osada Bunč se soukromými rekreačními chatami, které byly postaveny v letech 1946 - 80. Hlavní zdejší dominantou je lesní penzion Bunč, jehož původní název zněl "Turistická útulna hostinská na Bunči". Od roku 1924 byla majetkem Klubu českých turistů. Byla využívána poutníky směřujícími na Velehrad, výletníky na kolech i motocyklech. S rozvojem silniční dopravy se po roce 1934 z iniciativy našich předních finančníků a průmyslníků v čele s Tomášem Baťou začal připravovat projekt první československé dálnice. Dálnice měla spojovat východ a západ republiky a měla vést přímo přes Bunč. V roce 1939 se začalo s kácením stromů stojících v ose dálnice a terénními úpravami. Z Bunče se tak načas stalo velké staveniště a turistický ruch utichl. Na začátku roku 1942 Turistickou útulnu na Bunči převzal do vlastnictví protektorát Böhmen und Mähren Verwaltung Autobahn a byl využíván správou stavby dálnice jako kanceláře a ubytovna technického personálu. Téhož roku však byla stavba dálnice zastavena. Dne 29. dubna 1945 byla turistická chata vypálena nacisty. Po válce koncem dubna 1946 členové Klubu českých turistů získali turistickou chatu zpět do vlastnictví a zahájili práce na opravě budovy. Milovníci přírody "trampové" opět našli cestu do pohoří Chřibů. Klub českých turistů po roce 1990 penzion postupně pronajal několika provozovatelům. Od října 2004 je majitelem vizovická likérka RUDOLF JELÍNEK a.s. Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK tak navázala na tradici rodiny Jelínků, kteří byli vlastníky a provozovateli několika hospod ve Vizovicích a v Luhačovicích.

Kompletní ceník Rezervovat nyní!

Cena ubytování již od: 290 Kč za osobu na noc!

Lesní penzion Bunč - Možnosti stravování

V rekonstruovaném penzionu BUNČ Vám nabízíme restauraci s krbem, barem a dětským koutkem. Návštěvníkům je k dispozici prostorný sál s hernou, který je možné dle potřeby rozdělit na samostatné salónky. Tento sál s kapacitou 60 míst je zároveň možné nabídnout pro firemní školení, obchodní setkání, rodinné oslavy a svatby.
Na nádvoří je možné využít kamenný objekt s barem z dřevěného sudu, jehož horní část poskytuje zázemí pro děti. Na jižní straně nádvoří se rozprostírá tzv. sluneční terasa s kapacitou 100 míst. Na severní straně nádvoří je krytá kamenná terasa s krbem a barem s kapacitou 30 míst, tato terasa je umístěna v zadní části objektu nad hlavní restaurací.

Lesní penzion Bunč - Okolí ubytování

Okolí Okolí penzionu Bunč
 
Letovisko Bunč je nejznámější turistické a rekreační středisko pohoří Chřibů. Nachází se uprostřed severovýchodního hřebene ve výšce 479 m n.m. na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště. Křižuje se zde silnice vedoucí ze Zdounek na Modrou přes Velehrad do Uherského Hradiště a silnice ze Zdounek přes Bunč na Kostelany a Kvasice.
Co navštívit v okolí Bunče
Rozhledna Brdo - (vysoká 24 m) na nejvyšším vrcholu Chřibů - Brdo (587m), vzdálenost 4 km
Rekreační areál Kamínka - výletní restaurace s celodenním stravováním, grilované speciality, ubytování, víceúčelová sportovní plocha s umělým povrchem, dětské hřiště, směr Roštín, vzdálenost 5 km.
 
Komínky - pískovcový útvar, nazývaný "střed Moravy", vyhledávané vyhlídkové místo, vzdálenost 1,5 km směr Kostelany.
Vlčák - samota 561 m n.m., směrem na Brdo, na hlavním hřebeni pohoří Chřibů, významná křižovatka turistických tras, vzdálenost 6 km.
Studánka "U Lvích hlav" - 2 km od křižovatky silnic na Bunči směrem na Salaš.
Zlacká studánka - - 5 km pod Bunčem směrem na Salaš.
Roštínská kaple - sakrální stavba s madonou Pannou Marií z roku 1907, u které vytéká silný pramen čisté a pitné vody, vzdálenost 6 km.
Cimburk dnes zřícenina, která zůstává hodnotnou ukázkou hradní architektury. Byl zbudován podle francouzských vzorů zakladatelem Bernardem z Cimburka roku 1320. V lesích poblíže hradu stojí osamělé skalisko Kozel a druhé skalisko zvané Kazatelna, které jsou obě třetihorního původu.
Buchlov - hrad, který stojí severozápadně od Buchlovic na kopci vysokém 520m, založený v polovině 13. století. Vzdálenost 14 km, směrem na Uherské Hradiště.
Ranč Kostelany - westernové městečko s možností ubytování, barem, bohatým kulturním programem. Možnost jezdeckého výcviku, relaxace v aquacentru, soláriu nebo při bowlingu.
Archeoskanzen Modrá - velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví. Představuje ideální podobu slovanského osídlení z doby Velké Moravy (9.století). Vzdálenost 12 km.
Naučná stezka Boří a terénní ekologické středisko v Divokách - dlouhá 4,6 km, seznámí návštěvníky s typickým biotopem. Vzdálenost 3,5 km.
Baťův kanál - technická přírodní památka, 65 km plavby vodní cestou s 13 plavebními komorami, na které žije 30 chráněných živočichů. Možnost plavby na malých lodičkách, hausbótech i na velkých plavidlech.
Distillery Land - návštěvnické centrum, prohlídky firmy a odborné exkurze, videofilm, muzeum palírenství, ochutnávka různých druhů lihovin + dárek, tradiční výroba ovocných destilátů, podniková prodejna s kompletním sor
Od Kroměříže - odbočte ve Zdounkách na odbočku z hlavní cesty vlevo za obchodním domem.Lesní penzion Bunč 768 03 Roštín GPS 49°10'57.055"N, 17°20'47.324"E

Fotografie Lesní penzion Bunč

Lesní penzion Bunč
Zvětšit fotografii

Mapa Lesní penzion Bunč

Velká mapa