Nabídka ubytování

Katalog ubytování v České republice ...najít hotel nebylo nikdy tak snadné...


Penzion Pod Zvonem, ubytování Staré Město

Penzion Pod Zvonem vznikl přestavbou odsvěcené kaple sv. Petra a Pavla z roku 1868. Jeho citlivá a náročná rekonstrukce byla ukončena zavěšením funkčního zvonu z dílny Ditrichových z Brodku u Přerova do zvonice, která byla vyrobena dle dochovaných fotografií. V loňském roce byl v anketě MF Dnes penzion zařazen mezi 10 nejoriginálnějších ubytovacích zařízení v celé ČR. Penzion s vlastním parkovištěm je 20 metrů od nejbližšího (a v areálu nejdelšího) vleku Kaple, který současně slouží jako přibližovací vlek do celého areálu. Penzion Pod Zvonem je přestavěn tak, že má čtyři podlaží. V přízemí je společenská místnost, kde se podávají snídaně formou švédského stolu a během dne občerstvení - teplé a studené nápoje,… Více… točené pivo, víno i destiláty, drobné občerstvení. Dá se posedět u krbu, velké televize či velmi kvalitního audia. K dispozici je dataprojektor. Zároveň je v přízemí recepce a lyžárna pro ubytované hosty a WC. Další tři patra jsou pokoje, z čehož čtvrté patro je součástí dvou mezonetových, dvoupodlažních pokojů umístěných ve třetím patře. Tyto pokoje jsou zvláště výhodné pro rodiny s dětmi. Obědy a večeře si mohou hosté objednat a chodí se na jídlo do objektu Stará Škola vzdáleného cca 40m od penzionu. Penzion je ideální pro různá školení, semináře, společenské akce, oslavy, výročí a podobně. Samozřejmostí je uspořádání rautů dle přání hostů, opečeme selátka, jehňátka a podobně. V Penzionu Pod Zvonem byly již několikrát uspořádány svatební obřady, které umíme v plné míře zorganizovat a zařídit včetně svatební hostiny a ubytování svatebčanů. Penzion pod Zvonem je svým řešením zcela netypický a originální. Jedná se o jedinečné využití bývalé kapličky. Citlivostí přestavby bylo docíleno zachování vnějšího vzhledu s maximálním možným využitím interiéru. Většina našich hostů je řešením velice nadšena a ve velké míře se k nám po první návštěvě rádi vracejí.

Kompletní ceník Rezervovat nyní!

Cena ubytování již od: 63 Kč za osobu na noc!

Penzion Pod Zvonem - Nabízené služby

V Hynčicích pod Sušinou se pořádají několikrát za rok závody horských kol - Hynčický cyklomaratón, závody do vrchu a další závody v rámci různých pohárů.
Pivovar Holba dělá dny otevřených dveří s bohatým kulturním programem.
Ve Starém Městě jsou pořádány Bioslavnosti, Anenská pouť a pod.
O všech těchto a podobných akcích Vás můžeme v případě Vašeho zájmu informovat e-mailem.

Penzion Pod Zvonem - Vybavení pokojů

Pro hosty je připraveno 29 lůžek v 8 pokojích s vlastním sociálním zařízením - WC a sprchový kout. 
Na každém pokoji je k dispozici televize a lednička s minibarem. Ve společenské místnosti a ve většině penzionu je zdarma připojení k internetu přes Wi-Fi. 
Pokoje jsou dvoulůžkové a třílůžkové s přistýlkou, přičemž přistýlka má úroveň plnohodnotné postele.
Dva pokoje ve druhém nadzemním podlaží jsou mezonetové - dvoupatrové - vhodné pro rodiny s dětmi.
Na penzionu máme k dispozici dětskou postýlku, kterou Vám v případě Vašeho zájmu rádi zapůjčíme.

Penzion Pod Zvonem - Možnosti stravování

Snídaně jsou podávány formou bufetu ve společenské místnosti. Při dokoupení obědů či večeří slouží našim hostům jídelna v ubytovně Stará škola v sousedství penzionu.
Přes den nebo na večer je možno přímo v penzionu zakoupit pochutiny, nealko i alko nápoje, točené pivo, dobrou kávu nebo čaj. Nabídneme kvalitní vína z naší vinotéky.
Po předchozí domluvě Vám přímo u penzionu opečeme ve vlastním grilu selátka, kůzlátka či jehňátka.
Uspořádáme pro Vás rauty dle Vašeho přání.
Pokud kterýkoliv z našich hostů vyžaduje nějakou dietu, naše kuchařky mu po dohodě uvaří dietní jídla dle potřeby.

Penzion Pod Zvonem - Okolí ubytování

Penzion je umístěn přímo u vleku a vznikající lanovky velkého lyžařského střediska Kraličák (cca 30m). Středisko má osm vleků, jednu stávající a jednu vznikající lanovou dráhu, 12 upravovaných sjezdovek, technické zasněžování, lyžařskou školu a školku, skiservis, půjčovnu atd.
V letním období je v provozu jeden z vleků u Hospůdky u vleku (cca 900m), kde provozujeme horské káry, koloběžky, pásové lyže a mountainboardy.
Přímo nad penzionem je rybník Úžas, který je v létě k dispozici ke koupání a v zimě zde hosté chodí lovit ryby "Na dírky".
V okolí je velké množství značených tras pro běžkaře, cyklisty a pěší turisty. Doporučujeme výlety na Králický Sněžník, k pramenům Moravy, ale i na známé chaty Návrší, Paprsek a další. 
Oblíbené jsou výlety do nedalekého Polska (11km autem), kde je v létě koupání, kousek za hranicemi lázně, ale jezdí tam naši hosté i za nákupy.
Na výlety se dá jezdit do Šumperka (30km), Velkých Losin - krásný zámek a ruční papírna, navštívit můžete naši největší přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně a to jak horní nádrž tak samotnou elektrárnu, domluvíme Vám exkurzi do pivovaru Holba v Hanušovicích (15km) a podobně.
Autem dojedete přímo k penzionu, kde je k dispozici zdarma parkoviště.
Vlakem pojedete do Chrastic. Chrastice je zastávka na trati Hanušovice - Staré Město pod Sněžníkem. Z Chrastic je to cca 4,5 km do mírného kopce, v případě Vašeho zájmu pro Vás po předchozí domluvě k vlaku přijedeme naším autem a zase Vás můžeme na vlak odvézt.

Fotografie Penzion Pod Zvonem

Penzion Pod Zvonem
Zvětšit fotografii

Mapa Penzion Pod Zvonem

Velká mapa